Zastosowanie papieru

Papiery dla biznesu

Ta kategoria papierów zwana jest również papierem „bond”, papierem korespondencyjnym i papierem do pisania. Papier ten używany jest w artykułach papierniczych, formularzach dla biznesu i jako papier dla kopiarek.
- Papier bond (mocny trwały papier do pisania, najbardziej popularny przy użyciu jako papier firmowy, papier dla formularzy, itp.).
- Papier kserograficzny (mocny, trwały papier używany w elektrostatycznych fotokopiarkach i drukarkach).
- Laser (drukowanie laserowe)
- Podwójnego przeznaczenia (drukowanie, kopiowanie)
- Do pisania (artykuły papiernicze)
- Ledger (księgowość)
- Formularze (papier komputerowy / formularze dla biznesu)
- Półprzezroczysty „bond” (światłokopie)

Papier książkowy

Wielka klasyfikacja papierów produkowanych pierwotnie dla książek i publikacji drukowanych oraz dla szerokiego wachlarza aplikacji druku komercyjnego. Papiery książkowe obejmują powlekane i nie powlekane papiery w dużej gamie podstawowych gramatur, kolorów i wykończeń.

• Premium text

Premium text jest wysokiej jakości papierem tekstowym, który jest zwykle wybierany dla jego wspaniałej tekstury powierzchni, unikalnych efektów wizualnych i łagodnie teksturowanych obrazów.
Premium text tworzy wyrafinowaną postać rocznych raportów, ogłoszeń, ulotek i prostych broszur; jednakże, nie jest odpowiedni dla obrazów z dużym nasyceniem koloru i precyzyjnymi liniami o dużej rozdzielczości.

• Książkowy niepowlekany (Uncoated book)

Zwany również jako papier offsetowy lub tekstowy, papier książkowy dostępny jest w szerokiej gamie wykończeń, od chropowatego do gładkiego. Używany na książki, gazety i bezpośrednią korespondencję, papier ten jest często określony jako koń pociągowy dla ogólnego przeznaczenia.

• Książkowy powlekany (Coated book)

Dodatkowe pigmenty lub pokrycia są użyte dla poprawienia jakości powierzchni i drukowalności książek. Przy druku offsetowym, powlekanie pomaga pozostawić atrament raczej na powierzchni papieru niż pozwolić mu wniknąć między włókna. Daje to bardziej żywe kolory i ostrzejsze szczegóły. Papier powlekany jest najlepszym wyborem dla druku offsetowego magazynów, kalendarzy, posterów i broszur. Materiały powlekane są zasadniczo przeznaczone dla druku offsetowego, jednakże, ze względu na ogromną rolę materiałów powlekanych w aplikacjach kolorowych, firmy rozwinęły linię materiałów powlekanych zoptymalizowanych dla druku cyfrowego.

• Okładkowy (Cover)

Jak wskazuje jego nazwa, papier okładkowy jest cięższej gramatury, trwałym papierem używanym na okładki książkowe, zakładki, foldery, pocztówki i wizytówki.
Materiały okładkowe są dostępne w dużej gamie wykończeń dla druku offsetowego:
- Pokryty jednostronnie
- Pokryty dwustronnie
- Pokryty z dużym połyskiem
- Niepokryty
Niektóre papiery okładkowe są zbyt ciężkie dla drukowania laserowego i kopiowania. Te materiały o dużej gramaturze są za mało elastyczne dla przejścia przez zakrzywienia drogi papieru w niektórych kopiarkach/drukarkach.

• Index

Jest to chropowaty, tańszy papier ze słabą formacją. Materiał ten charakteryzuje się sztywnością i zdolnością przyjmowania atramentów. Papier Index jest używany wszędzie tam gdzie wymagany jest niedrogi, szczególnie trwały, sztywny papier, jak np. zakładki, kieszonkowe foldery.

• Materiały specjalne

Kategoria ta obejmuje przeźrocza, etykiety wrażliwe na nacisk, papier transferowy itp.