Technologia i papier

Wybranie prawidłowego papieru wymaga dużej wiedzy o charakterystykach papieru oraz o tym jak odnoszą się one do różnych technologii drukowania.
Niezależnie od tego czy robimy kolorowe kopie, drukujemy z cyfrowej drukarki biurowej lub produkcyjnej lub z drukarki dla grup roboczych, będziemy musieli rozważyć zmienne związane z różnym sprzętem i jak wpływają one na decyzje zakupu papieru.

Cyfrowe drukowanie produkcyjne

Ten typ drukowania stanowi często wybór dla drukowania produkcyjnego formularzy, podręczników materiałów szkoleniowych i innych dokumentów związanych z biznesem. Cyfrowe drukarki produkcyjne umożliwiają kolorowe i/lub czarno-białe publikowanie na żądanie, eliminując potrzebę dużych ilości wstępnie zadrukowanych dokumentów. Cyfrowe drukowanie jest najlepszym rozwiązaniem przy nakładach mniejszych niż 100 egzemplarzy.

Biurowe drukowanie laserowe

Przy łatwym dostępie do zaawansowanych aplikacji DTP, pełnokolorowego skanowania i szybkich technologii kolorowych, biurowe drukowanie laserowe staje się opcją wyboru dla wielu dokumentów związanych z biznesem. Jest to szczególnie prawdziwe dla dokumentów, które muszą być dopasowane do chwilowych potrzeb, zmieniane i aktualizowane dla odzwierciedlenia gwałtownych zmian w biznesie. Ilościami typowo zalecanymi do drukowania laserowego są 1 – 50.

Cyfrowe drukowanie i kopiowanie biurowe.

Ludzie pragną swobody i elastyczności przy tworzeniu wysokiej jakości kolorowych dokumentów w małych ilościach – w wielu odmianach – z szerokim stopniem głębi i rozmiarów. Chcą oni aby ich prezentacje, raporty i ogólnie dokumenty, były ostre i jasne.